Makijaż dla niebieskich oczu

Niebieskie oczy makijaż

W krajach Słowiańskich niebieski kolor oczu występuje całkiem często. Niebieskie oczy najczęściej kojarzymy sobie z osobą o jasnej karnacji i blond włosach. W pewnym stopniu jest to prawda, że najczęściej ten kolor oczu występuje u blondynek. Jednak trzeba przyznać, że spotykamy go także u brunetek i osób o śniadej skórze.

 

Nie możemy uogólniać również samego koloru, gdyż niebieskie oczy mogą wystepować pod wieloma odcieniami i przybierać różne stopnie nasycenia kolorem. Mianem niebieskich określamy zarówno oczy błękitne, szaro-niebieskie, oraz te ciemnoniebieskie – mocno nasycone kolorem tęczówki.

 

Bardzo często spotykanym zjawiskiem są złotawe obwódki wokół źrenicy. Nadają one niebieskim oczom bardzo ciepły i przyjemny odcień. Jak łatwo się domyślić kolor złoty, ale i różne odcienie brązów i beżów będą tymi barwami, które idealnie współgrają z niebieskimi tęczówkami. Szczególnie kolor brązowy bardzo wydobywa głębie spojrzenia. W zależności od odcienia jakim obdarzyła nas matka natura do oczu niebieskich pasują również prawie, że czarne cienie. Błekit świetnie z nimi kontrastuje.

 

Istotną kwestią, o której należy pamiętać jest fakt, iż nie należy stosować kolorów bardziej nasyconych niż kolor oka. Nie chcemy przecież, aby cienie zupełnie przytłoczyły oko obierając mu cały urok.

 

Ryzykowne jest stosowanie cieni do oczu w tym samym kolorze co tęczówka. Bardzo łatwo można tutaj popełnić błąd przy doborze odcienia i zepsuć cały efekt. Trzeba tutaj popisać się dużym wyczuciem.

 

Poniższe kombinacje kolorów najczęściej sprawdzają się w makijażu dla niebieskich oczu:

 

  1. Zielony, fioletowy i różowy – czyli kolory harmonizujące, wprowadzają spokój i elegancję.
  2. Brązowy, złoty i beżowy – kolory podkreślające niebieskie oczy.
  3. Pomarańczowy – kolor dopełniający, który daje gwarancję uzyskania bardzo dużego kontrastu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>